THE WHISKEY FOUNDATION, pětičlenná kapela, v jejímž čele stojí charismatický zpěvák Murat ,vznikla v roce 2011 v Mnichově.

První album s názvem „Take The Walk“, které vydali v roce 2013 se stalo velmi vychvalovaným, v kombinaci s jejich živým vystoupením doslova fascinujícím. A to právě kvůli složení v podobě kytar, bicí, zpěvu, harmoniky a touhy pěti muzikantů po mimořádném zvuku.

Na jejich druhém albu s názvem „ Mood Machine“, jsou prvky rockové hudby z konce šedesátých a začátek sedmdesátých let. „Mood Machine“ obsahuje jedenáct skladeb, které můžou být klasifikovány jako mix rocku, blues a psychedelie, prostě něco mezi The Doors a The Black Keys.

V létě 2015 si je vybrali legendární AC/DC jako svoji předkapelu na německém turné. Štěstí měli také na podzim téhož roku, a to když slavili úspěch jako předkapela Deep Purple v České republice.

V říjnu 2017 vydala kapela své třetí album s názvem „Blues and Bliss.“ Osm skladeb, úžasný hlas zpěváka Murata Kaydirma, pět muzikantů, kteří vytváří nesmírně přátelský soubor.

A ještě něco, je to více technicky sofistikovanější – obecenstvo si více než kdy jindy připomene kořeny blues, psychedelického rocku. Myšlenku hudby, která byla a je nezávislá s nezaměnitelným dotekem, který překonává hranice minulých desetiletí.

https://www.facebook.com/thewhiskeyfoundation/