Ročník 2017 se uskuteční 10. 6. 2017

Zrní
Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky.
S talentem na melodie, mísením moderního zvuku, současné elektroniky a písničkářské poetiky jsou ikonou novátvorství a hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali na její pomyslný vrchol. Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich nezaměnitelné hudbě slyšet akordeon i beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický.
Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáká alias Pjoni (SR) natočili ve Španělsku desku, kterou si opět sami vydávají. Páté řadové album vychází v březnu 2017.
Zrní je hra. Zrní je pohyb.

Michal Pavlíček & Monika Načeva & Pavel Bořkovec Quartet
Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad. Monika Načeva se stala jednou z nejslibnějších zpěvaček české alternativní scény přelomu století. Prošla několika proměnami od klasického rocku přes elektronickou taneční hudbu po experimenty mimo hranice stylů. Smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce vzniklo na půdě Akademie muzických umění v Praze.
Jelikož živá vystoupení této dvojice se dokáží dokonale propojit pocitově s posluchači a vzniká silná atmosféra, rozhodli se Načeva s Pavlíčkem obohatit své vystoupení o zvuky smyčců a tak oslovili hudebníka Matěje Kroupu s Pavel Bořkovec Quartetem.

Fast Food Orchestra
Kapela Fast Food Orchestra se formuje v letech 1994 – 96 se záměrem hrát hardcore punk, ale pod vlivem nezávislých amerických ska-punkových kapel takřka ihned nabírá dechovou sekci a stává se tak jednou z prvních tuzemských kapel hrající převážně ska-punk. Na své druhé vydáné desce ubírají na punku a začínají čerpat více z vlivů současného ska.Třetí album ustupuje od vlivů třetí vlny ska směrem k tradičnímu pojetí reggae, jamajského ska a rocksteady. Na čtvrtém albu se poprvé objevuje zpěvák Su-Sha, jehož vokální projev otevírá nové možnosti. Je znát posun ke stylové rozmanitosti.
Na svém kontě mají sedm alb, evropské koncertní turné včetně vystoupení s jamajskou legendou The Skatalites, desku vydanou v USA a Japonsku a v neposlední řadě také koncertní tour po Brazílii.

minus123minut
Po sedmi letech přichází informace: „Minuty se vrací“, tahle věta co zněla donedávna jako sen se stala realitou a Zdeněk Bína s Fredrikem Janáčkem opět spolu začnou vystupovat. V tuhle zprávu doufali jen nejvěrnější fanoušci a sedm let si na ni museli počkat. Zdeněk s Fredrikem k sobě do trojice přizvali skvělého bubeníka Dano Šoltise a z -123 min. vzniká minus123minut.
Česká hudební skupina, která ve své hudbě propojuje více žánrů, zejména ovšem jazz, blues, funky a world music. 

Monkey Business
Kapela, v jejímž pozadí stojí neúnavný šiřitel infekce zvané funk – Roman Holý, spolu s dalšími zkušenými muzikanty a talentovaným zpěvákem Matthew Ruppertem.  Tour 2017 s názvem „Už jsi zaplatil daň z práva na život“,nová zpěvačka,nová laserová show,nové zářivé kostýmy,nové aranže,nové myšlenky! Trápí Vás uprchlíci,manžel(ka) nebo snad berní úřad? Přijďte na koncert a dostane se Vám rozhřešení! 

Divadlo Sklep
Název divadla Sklep pochází ze skutečného sklepního prostoru domku babičky Davida Vávry, který zde soubor založil (pod původním jménem Kobil klub) se svým čtrnáctiletým spolužákem Milanem Šteindlerem v roce 1971. Kolem roku 1978 se začíná utvářet jádro souboru – krom Vávry a Šteindlera ještě přibyl Jiří Burda, Tomáš Vorel, František Váša, Eva Holubová a Tomáš Hanák. Holubová se k souboru přidala po přijímacích zkouškách na DAMU, kdy jí Tomáš Hanák nabídl roli ve hře Podivuhodný cestopis, kterou za pomoci Vávry a Šteindlera předvedl poprvé přímo před profesory DAMU. Upoutali pozornost ohromným množstvím rekvizit, které si nesli s sebou, ovšem po „krupobití“, při němž házeli kroupy i po porotě, byli od přijímacích zkoušek vyhozeni. Divadlo Sklep bylo hlavním tahounem skupiny Pražská pětka, dále tvořené divadly Mimóza, Vpřed, Kolotoč a Křeč, která představovala nejvýraznější generační hnutí 70. a 80. let a přinesla oživení tehdejší divadelní scény. Všechny spolky propojoval osobní, životní, filosofický a estetický názor. Sklep byl z divadel Pražské pětky nejen nejstarší, ale také nejpočetnější i nejvytrvalejší: bez větších přestávek hraje dodnes. Dobrým příkladem je tradiční sklepovská Besídka, každoročně uváděné pásmo scének, skečů, písní a tanců, čerpající z nasazení interpretů a jejich svérázného smyslu pro humor. Jistý posun během let, po která se Besídka hraje, lze spatřit v jazykové zásobě, tvůrci představení si už nevystačí pouze s češtinou, pro své záměry využívají celou škálu jazyků, zkomolenin a neologismů.

JUDr., PhDr. Miloslav Stingl
Je mu úctyhodných 86 let. Na cestách po světě prožil několik desítek let a navštívil 150 zemí světa. 14 krát obeplul zeměkouli, učil se 17 jazyků (včetně indiánských kmenových nářečí). Napsal více než 40 knih, které vyšly v 17-ti miliónech výtisků po celém světě. Je čestným náčelníkem severoamerického indiánského kmene Kikapů. Vedle věhlasné dvojice Hanzelka a Zikmund patří pan Miloslav Stingl mezi nejslavnější tuzemské autory cestopisné literatury.
Jsme rádi, že budeme moci tohoto výjimečného člověka přivítat na pARTy ve FRANTIŠKÁNU podruhé.

Jan Hřebejk
Narodil se v Praze. Po dokončení Akademického gymnázia ve Štěpánské zamířil na FAMU kde studoval obor scénárista, dramaturg.
Jan Hřebejk patří k nejlepším českým režisérům současnosti. Na konci devadesátých let spolu se scénáristou Jarchovským a producentem Trojanem natáčí divácky velmi oblíbenou komedii Pelíšky. Na svém kontě má také film Šakalí léta, který byl jeho prvním celovečerním snímkem, retrokomedii Pupendo nebo snímek Musíme si pomáhat, který získal šest Českých lvů a nominaci na Oscara.
Kromě celovečerních filmů Hřebejk také příležitostně režíruje v pražském divadle Pod Palmovkou a občas natáčí také v oblasti reklam a dokumentů.
Každé jeho další dílo je v Česku očekáváno s napětím, stejně tak i nová trilogie Zahradnictví.

Václav Koubek
Václav Koubek je český písničkář a harmonikář, spisovatel, herec a režisér. Vystudoval vysokou školu strojní v Liberci. Pracoval pro televizi, jako asistent střihu, u filmu jako asistent režie, prošel řadou divadel a zůstal u svobodného povolání. Jako herec se objevil i v Národním divadle (Zvony) a ve filmu (Keď hviezdy boli červené, Zvířata ve městě, Cesta pustým lesem, Mikola a Mikolko, Co chytneš v žitě, Čert ví proč, Na stojáka aj.). Momentálně vše sloučil do Vesnického klubu Chotěmice, odkud své písně, povídky, pohádky a připravované filmy rozesílá do klubů celé republiky.

Slam Poetry show

Exhibiční set špičkových českých slamerů. Poezie naživo. Poezie okamžiku. Poezie vs. show. Poezie jako sport…
ANATOL SVAHILEC – mistr ČR 2014
METODĚJ CONSTANTINE – mistr ČR 2013
BIO MASHA – vítězka Tilos Slam Budapest
LOJZA KVÁDR – exhibiční matador

Nauzea Orchestra
Ústecká kapela Nauzea Orchestra je jako oživení v sále – v sále s venkovským bigbeatem a se stoly ulepenými od piva, bez otravné zvukovky, ve chvíli, kdy to nikco nečekal. Vedle rychlopalných kytaristů, obarvených patkařů a vyšňořených harcovníků působí jako zjevení a posel z míst, kde slova jako indie, rock, elektro, apod nejsou jen hrou na idoly z Pitchforku, ale normálním špinavým klubových rokenrolem dneška, s vlastními handicapy i vlastními přednostmi. Klubové publikum to poznává snadno a rychle, opravdovost je to, co se dnes cení nejvíc. Vycházejí z divadelního prostředí – dva její členové pracují v ústeckém Činoherním studiu – a část repertoáru je postavena na hudbě napsané k divadelním hrám. Sedm let existence, tři desky, učebnice Der die ds, černé brýle proti stowatovým žárovkám, zesilovač podložený starými čísly Živlu a v dodávce kazety s Primal Scream. (Jiří Imlauf, Houpací koně)

Oranžáda
Vznik Oranžády je ne zcela vyjasněná událost. Kapela pomalu vznikala již za středoškolských studií. O prvním oficiálním koncertu (ještě pod pracovním názvem Balkán) můžeme hovořit teprve v roce 2010. Během let se sestava měnila a repertoár narůstal. Zásadním zlomem byl rok 2013, kdy se Fanfáre Oranžáda (stále j​​eště neoficiální název) účastnila MFF Karlovy Vary, kde vystupovala po klubech a bavila turisty na ulici. A bavit bude formou buskingu (pouliční umění) i na pARTy ve FRANTIŠKÁNU a to v několika vstupech.


Flamenco – Taneční škola Flamenkeria

Flamenco je velice osobním tancem, skrze něj můžeme vypovídat samy o sobě, sdílet, poznávat a rozvíjet samy sebe. To je důvod proč je flamenco stále vyhledávanější a to i v zemích, které mají k jižanskému temperamentu daleko.  Flamenco nám dá především prostor a nástroje k sebevyjádření. Naše vnitřní rozpoložení je totiž ústředním motivem tance. Kouzlo flamenca spočívá v tom, že můžete maximálně projevit své pocity, a to celou škálu od radosti po zoufalství. Na pARTy v podání tanečnic z Taneční školy Flamenkeria.

www.scriptsell.net