Cybergrounds je pražská IDM skupina spojující elektronické tracky s živými nástroji a robotickým zpěvem. Taneční a zároveň experimentální kapela vystupuje s živou rytmikou, saxofonem, mnoha syntezátory a robotickou zpěvačkou Otylkou.

Hudbu Cybergrounds lze popsat jako rozverný soundtrack k postapokalyptickému filmu a sami členové kapely ji označují za „něco jako Itiotape, kdyby hráli na pohřbu Aphexe Twina.“

Projekt založil v roce 2012 saxofonista Filip a baskytarista Ondra s cílem odhalit, co jejich hudebnímu cítění mohou poskytnout elektronické nástroje. Postupně dali dohromady materiál pro eponymní demo, kombinující chladné elektronické plochy s živými nástroji. Ohlas byl sice omezený, ale veskrze pozitiní. Projekt proto pokračoval, skupina proto začala vystupovat živě a v roce 2018 vydala druhé demo s taneční skladbou DAZ, na koncertech nejlépe přijímaným trackem.

Po dlouhém hledání kapela začátkem roku 2019 přijímá bubeníka Barneyho, někdejšího kmenové člena skupin Zputnik a Freak Parade. Živé bicí posouvají zvuk skupiny značně kupředu a kapela natáčí desku „Salt“, která je průřezem její tvorby od samého počátku až do současnosti.

S četnými připomínkami fanoušků ohledně absence vokalistky se Cybergrounds vypořádali po svém – do kapely přibrali robota Otylku, 3D vizualizovaný model zpěvačky. Jméno Otylka dostala po Otýlii Vranské – také se vejde do dvou kufrů.